Już w pierwsze dni Wielkiego Postu nasi uczniowie przeżywali szkolne rekolekcje wielkopostne. W sali gimnastycznej klasy 6-8 spotkały się z s. Jadwigą i s. Marią ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, którego tematem był Projekt Życie.

Siostra Jadwiga w dialogu z młodzieżą poruszyła temat bardzo ważny – budowania domu na skale, podkreślając że człowiek roztropny buduje swe życie wraz z Bogiem, w oparciu o Jego słowo i we wspólnocie Kościoła.

Siostra Maria, która  przez 17 lat przebywała na misjach w Japonii, zabrała uczniów w podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Niezwykle ciekawie opowiadała o geografii, kulturze i religiach Japonii, a w tych opowieściach pełno było odniesień do życia codziennego mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Nasi uczniowie z zaciekawieniem przysłuchiwali się relacjom o zwyczajach jakie tam panują, Nie mogli wyjść z podziwu dla swych japońskich kolegów, którzy żmudnymi treningami doszli do perfekcji w gimnastyce. W czasie spotkania była też okazja do nauki prostej piosenki, oczywiście w języku japońskim. Siostra Maria opowiadając o swoim misyjnym życiu w Japonii, uświadomiła wszystkim, że każdy może być, a nawet ma być, misjonarzem miłości w tym miejscu, gdzie postawił go Bóg. Pagoda, kimono, sushi– to pierwsze skojarzenia z Japonią naszych uczniów. Dyscyplina, pracowitość, szacunek dla drugiego człowieka, skromność – to niewątpliwie kolejne skojarzenia z Japonią, które zostaną zapamiętane przez naszych uczniów po spotkaniu z s. Marią.

Siostry Jadwiga i Maria opowiadały w taki sposób, że każdy bardzo łatwo mógł odnieść ich słowa do własnego życia, wziąć coś dla siebie i usłyszeć jako zaproszenie do innego spojrzenia na własne życie.