• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

O tym, że społeczność naszej szkoły potrafi pomagać, wiemy nie od dziś. W dniu 7 kwietnia 2019 r. w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury zorganizowany został Wiosenny Koncert Charytatywny dla małego mieszkańca Biłgoraja – Kubusia Pawęzki.

Kubuś, nasz bohater, urodził się w 33 tygodniu ciąży z dwoma punktami w skali Apgar. Kiedy najbardziej chciałam go wziąć w ramiona i przytulić, kiedy swoją miłością chciałam ratować jego życie, mogłam tylko stać z boku i patrzeć – tak o swoim synku mówi pani Elwira Pawęzka.

To dla Kuby w niedzielne popołudnie otworzyliśmy nasze serca. W holu BCK można było spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej. Wśród losów znalazły się: koszulka z podpisami piłkarzy ręcznych z SPR Stal Mielec, szalik dla fanów naszej Łady Biłgoraj, płyty i zdjęcia z autografami przekazane przez gwiazdy polskiej estrady: Beatę Kozidrak, Piotra Selima oraz Zespół Ich Troje. Chętnych było wielu. Przybyłych na festyn kusiły też wyroby rękodzielnicze, pisanki wielkanocne, koszyczki, palmy, stroiki oraz inne świąteczne dekoracje wystawione na kiermaszu. Nie zabrakło również przepysznych ciast i przeróżnych słodkości oraz biłgorajskiego pieroga. Każdy znalazł coś dla siebie, a przy tym miał okazję wspomóc Kubusia.

Każdy kto tego dnia nie oparł się pokusie szczęśliwego losu na loterii, zakupom na kiermaszu i słodkościom, mógł także wziąć udział w koncercie, w którym wystąpili utalentowani młodzi artyści z Biłgoraja: Paulina Okoń, Diana Kotuła, Michalina Lipińska, Julia Bednarz, Ewa Zwolińska, Karolina Komosa, Mikołaj Borowiec, Kuba Wiktor Nizio, Maksym Olczyński oraz bracia Emil i Marcin Martyka.

Gościem specjalnym tego Wiosennego Koncertu Charytatywnego był Inny Kwartet - grupa muzyków symfonicznych działających w ramach kwartetu smyczkowego.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni, ale zdecydowali się pomóc Kubusiowi, który w swoim krótkim życiu osiem miesięcy spędził na oddziałach szpitalnych. Nikt jeszcze nie postawił diagnozy i konkretnego rozpoznania, ale Kuba ma ogromną wolę walki i ogromną chęć życia. Wygrał ciężką walkę o życie i walczy nadal, ale potrzebna jest duża kwota pieniędzy na przeszczep komórek macierzystych. Komórki macierzyste nie postawią Kubusia na nogi, ale mogą zniwelować ataki padaczkowe, uchronią go przed bólem i pozwolą odczuwać tylko przyjemny dotyk mamy, czuły szept, który będzie ukojeniem…Mama Kuby podkreśla, że zawsze będzie o niego walczyła na tyle, na ile się da. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji choć trochę przybliżyła się szansa na życie bez cierpienia dla naszego małego Bohatera.

W akację pomocy Kubusiowi Pawęzce włączyło się wiele osób i instytucji. My w sposób szczególny chcemy podziękować mieszkańcom Biszczy. Fantastyczni ludzie, którzy okazali tak wielkie serca dla Kubusia i odpowiedzieli swoimi talentami na potrzeby chorego dziecka. To dobro, spotęgowane na wiele sposobów, przyszło po cichu, bez rozgłosu i bezinteresownie, bo to co piękne tak powstaje... Pamiętajmy, dobroć to jedyna inwestycja, na której nie sposób stracić.