• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg
pttk-banetr.jpg

W dniu 26 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje  XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. Turniejowa rywalizacja obejmowała wiele dyscyplin z dziedziny krajoznawstwa i turystyki, między innymi:

- test wiedzy obejmujący: 50 pytań krajoznawczych (w tym 20 pytań dot. województwa podlaskiego, 10 pytań z woj. lubelskiego oraz 20 pytań z innych regionów Polski), 20 pytań turystycznych, 10 pytań topograficznych, 10 pytań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz 10 pytań z udzielania pierwszej pomocy; za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymywał 1 pkt czyli max mógł zdobyć 100 pkt (drużyna max 300 pkt turniejowych)

- turystyczny marsz na orientację (zwycięska drużyna mogła zdobyć 100 pkt turniejowych)

- turystyczne ABC (rozpoznawanie roślin, atrakcje turystyczne woj. małopolskiego, rzut do celu, gra azymutowa); za każdą część konkurencji drużyna mogła zdobyć 20 pkt (max 80 pkt turniejowych)

- ocena praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy i korzystania z zawartości apteczki; drużyna mogła zdobyć max 30 pkt turniejowych

- turystyczny rower (tor przeszkód pokonują wszyscy członkowie zespołu); drużyna mogła zdobyć maź 60 pkt turniejowych

- ocena uprawnień i odznak turystycznych PTTK; do punktacji drużynowej każdy uczestnik mógł otrzymać max 10 pkt (drużyna max 30 pkt turniejowych)

Eliminacje powiatowe odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Nasz powiat w kategorii szkół podstawowych reprezentowały drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni, Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny z Aleksandrowa oraz naszej szkoły.

I miejsce w rywalizacji szkół podstawowych zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Milena Brodziak, Benedykt Buczek, Jakub Rak.

W kategorii  gimnazjów I miejsce zdobyli uczniowie z LO im. ONZ w Biłgoraju w składzie: Julia Rębacz, Szymon Krzesiński, Konrad Deryło.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła drużyna z I LO im. ONZ w składzie: Anna Skubis, Jakub Złamański, Maksymilian Wachowicz.

Do kolejnego, wojewódzkiego finału XLVII OMTTK  zgodnie z regulaminem awansowały w kategorii szkół podstawowych:

Drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju w składzie:  Brodziak Milena z kl. 8 a, Buczek Benedykt z kl. 8 e, Rak Jakub z kl. 8 a.

Drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju w składzie: Bednarz Martyna z kl. 7 b, Kukiełka Maksymilian z kl. 7 b, Wolanin Bartłomiej z kl. 7 b.

Drużyna nr 3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju w składzie: Jakubowska Maja z kl. 5 c, Rębacz Natalia z kl. 5 c,  Pawluk Kacper z kl. 5 c.

Drużyna nr 4 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju w składzie: Zając Michał z kl. 7 b, Kulik Klaudia z kl. 8 f, Hałka Oliwia z kl. 8 f.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju w składzie: Typko Mateusz, Kuderawiec Wojciech, Sarzyński Oskar.

Drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni z składzie: Węgrzyn Martyna, Bielak Julia, Kapka Liliana.

Drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni z składzie: Kapka Emilia, Hołyst Amelia, Nizio Amelia.

Gratulujemy awansu i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim.