9 maja 2019 r. odbył się już ostatni etap XXVI konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele pod hasłem „Życie w Chrystusie”, do którego przystąpiło 13 uczniów z klas IV – VI z 12 szkół oraz 22 uczniów z klas VII - VIII z 12 szkół Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.

Miło nam poinformować, że Natalia Rębacz, uczennica klasy 5 c naszej szkoły,  uzyskała tytuł laureata. Należy podkreślić, że konkurs nie należał do łatwych. Jego uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą z poszczególnych etapów nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem zakresu dotyczącego nauczania o Matce Bożej oraz aktualnych wydarzeń z życia Ojca Świętego, Kościoła w Polsce i naszej Diecezji. W drodze do finału nasza uczennica najpierw przeszła etap szkolny i regionalny. Trzeba przyznać, że w eliminacjach diecezjalnych Natalia poradziła sobie doskonale, o czym świadczy wynik 54 punktów, czyli drugi wynik spośród wszystkich uczestników.

W nagrodę weźmie ona udział w dniach 14 – 15 czerwca 2019 r. w pielgrzymce szlakiem Ojca Świętego Jana Pawła II - Kraków-Kalwaria Zebrzydowska-Wadowice. Nagroda została przygotowana przez Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Serdecznie gratulujemy Natalce!