W piątek 12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli pracujący nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy administracji i obsługi oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W części artystycznej uczniowie z klasy VI c, VI d i VII b przygotowali niespodziankę w postaci humorystycznego przedstawienia pt. „Kurso-konferencja edukacyjna, czyli co się myśli o nauczycielach”. Znakomicie obsadzeni młodzi aktorzy, brawurowo odegrali swoje role prezentując, co myślą o nauczycielach: mama nauczyciela, jego przyjaciel, rodzic, podsekretarz, dyrektor, lekarz i informatyk. Żartobliwymi tekstami rozbawili do łez niejednego nauczyciela, wyrażając przy tym swoje podziękowania za pełną poświęcenia pracę, cierpliwość, serdeczność oraz wyrozumiałość okazywane uczniom każdego dnia. 

W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Marian Kurzyna, który złożył życzenia i podziękował wszystkim nauczycielom za trud i zaangażowanie, a pracownikom obsług i i administracji za rzetelną i solidną pracę. Podziękował także Rodzicom, dla których szkoła i jej problemy są ich szkołą i ich problemami. Nauczyciele wyróżniający się w pracy otrzymali Nagrody Dyrektora, a wszyscy uczestnicy uroczystości z rąk uczniów drobne upominki. Na zakończenie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców, który złożył wszystkim nauczycielom życzenia zdrowia, zadowolenia, satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

Dziękujemy Wam Kochani Uczniowie za życzenia cierpliwości, wytrwałości i zawodowych sukcesów. Niech się spełniają...i prosimy Was, byście się tak przed tą nauką nie bronili.