W dniach poprzedzających Narodowe Święto Niepodległości przedszkolaki z grup „Jagódki”, „Słoneczka” oraz „Pszczółki”, czyli oddziałów przedszkolnych działających przy naszej szkole uczyły się piosenek o Polsce, wykonując flagę i godło poznawały polskie symbole narodowe i historię Polski. Poznając polskie tradycje rozmawiały o tym, czym jest patriotyzm, niepodległość, co  to oznacza, że żyjemy w niepodległym państwie.

10 listopada 2021 r. starsze grupy ubrały odświętne stroje, przypięły biało – czerwone kotyliony i recytowały wiersze o naszej Ojczyźnie. O godzinie 11:11 w ramach akcji „Szkoła/przedszkole do hymnu”, wspólnie choć jednak osobno, bo ze względu na panującą pandemię w swoich salach odśpiewały nasz hymn narodowy, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Głównym celem podejmowanych działań było rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dni, które przedszkolaki przeżyły dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczynią się do kształtowania ich patriotycznych postaw.