Na kreatywnych zajęciach z języka polskiego, uczniowie klasy 6a poświęcili całą swoją uwagę odtworzeniu za pomocą klocków Lego Education Spike rydwanów, czyli starożytnych wozów bojowych lub tryumfalnych w postaci niewielkiej platformy z osłoną z przodu i boków, przeznaczony dla jednej lub dwóch stojących osób, używany w celach bojowych lub polowań. Dowiedzieli się przy tym, że w Rzymie rydwany nie były wozami bojowymi, lecz pojazdami służącymi do polowań i wyścigów oraz pojazdami kurierskimi i reprezentacyjnymi. W wersji ozdobnej użytkowali je cesarze i królowie.

Praca wymagała uwagi i skupienia się na detalach, ale pozwoliła też uczniom lepiej zapamiętać osiągnięcia starożytnych Rzymian, które i dziś możemy podziwiać. Uczniowie lubią takie lekcje, ponieważ mogą podczas zespołowego budowania z klocków LEGO Education utrwalać wiedzę np. z historii. Są też otwarci na wszelkie pomysły, które sprzyjają efektywnej nauce.