• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W styczniu br. I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ zorganizowało IV Powiatowy Konkurs Literacki pod hasłem „Moje najpiękniejsze święta we wspomnieniach lub marzeniach”. Konkurs skierowany był do uczniów kl. VI-VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów z powiatu biłgorajskiego. Cele konkursu były następujące: rozbudzanie pasji i zainteresowań literackich uczniów, zachęcanie młodych ludzi do własnej twórczości artystycznej, uwrażliwianie na piękno języka ojczystego, kultywowanie polskich tradycji świąteczno–noworocznych. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania lub wiersza tematycznie związanego z hasłem konkursu.

Miło nam poinformować, że w kategorii opowiadanie nasza uczennica Weronika z klasy 6 e zajęła I miejsce (opiekun p. Dorota Kwik), a w kategorii wiersz Klaudia z klasy 8 f -  II miejsce (opiekun  p. Dorota Garbacz). Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!