• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważna jest nauka języków obcych od najmłodszych lat. Wiedzą o tym również i uczniowie naszej zerówki, którzy od miesiąca marca mają możliwość nauki w małych dwu/trzyosobowych grupkach. A wszystko to dzięki uczennicom klasy 5 c, które w ramach zajęć rozwijających zdolności językowe, wspólnie z panią Agnieszką Bułą uczą uczniów nowych zwrotów i słownictwa.

Dziewczęta z klasy 5c pracują z uczniami nad nowym słownictwem, sprawdzają ich pracę w zeszytach ćwiczeń i podręcznikach. Grupy, którym przewodzą dziewczęta, rywalizują ze sobą podczas zabaw językowych i ruchowych, takich jak kalambury czy memory, kształcąc w ten sposób nie tylko umiejętności językowe, lecz również umiejętność pracy zespołowej czy umiejętność uczenia się przez zabawę i dążenia do celu.

Zajęcia mają również pozytywny wpływ na starsze dziewczęta, które uczą się opiekować młodszymi, a także utrwalają słownictwo i konstrukcje gramatyczne, nie wspominając już o kształceniu kreatywności, no bo jak na przykład pokazać grupowo słowo „shell” i przekonać siedmiolatka, żeby zrobił to w ten a nie inny sposób.