• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg
pttk-banetr.jpg

8 maja 2019 r. w Zamościu odbył się kolejny już finałowy regionalny etap konkursu czytelniczego „Czy znasz...” dla uczniów klas I -III. Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych.
Adam Mełges z kl. III a wywalczył I miejsce, Oliwier Pogorzelec z kl. II f zdobył miejsce II. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z 22 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Uczestnicy mieli przed sobą trudne zadanie rozwiązanie testu, podczas którego mogli wykazać się szczegółową znajomością 4 pozycji książkowych, 3 baśni i wielu wierszy takich pisarzy jak: H. Ch. Andersen, J. Brzechwa, J. Bednarek, W. Cichoń, A. Frączek, J. Olech oraz J. Tuwim. Z testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 60 punktów. Komisja konkursowa miała trudne zadanie ponieważ poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. Adamowi i Oliwierowi gratulujemy!