• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Dnia  21 maja 2019 r. nasza szkoła była organizatorem  XI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Polski, Krajów Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych „The Globetrotter”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Pana Sławomira Zawiślaka,Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka, Burmistrza Miasta Biłgoraj Pana Janusza Rosłana, Starosty Biłgorajskiego Pana Andrzeja Szarlipa, Rady Miasta Biłgoraj oraz Oddziału PTTK w Biłgoraju. Patronat medialny nad Konkursem objęła Biłgorajska Telewizja Kablowa, Gazeta Biłgorajska oraz Regionalny Serwis internetowy biłgoraj.com.pl.

Do udziału w konkursie zgłosiło się blisko 70 uczniów reprezentujących 14 szkół podstawowych województwa lubelskiego. Uczestnicy rywalizowali w 3 konkurencjach indywidualnych, tj. test z  zakresu historii i kultury  Polski,  krajów anglojęzycznych  i   niemieckojęzycznych, wykazując się nie tylko wiedzą na temat ważnych wydarzeń historycznych, symboli,  literatury czy sztuki w/w państw,ale także bardzo dobrą znajomością języka angielskiego i niemieckiego. Konkurencja czwarta  wymagała pracy zespołowej oraz umiejętności posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi w celu przygotowania prezentacji lub filmu.

Komisja konkursowa wyłoniła 14 laureatów konkurencji indywidualnych oraz 17 laureatów konkurencji zespołowej, który otrzymali nagrody ufundowane przez Posła na Sejm RP Pana Sławomira Zawiślaka, Burmistrza Miasta Biłgoraj Pana Janusza Rosłana, Starostę Biłgorajskiego Pana Andrzeja Szarlipa oraz Radę Miasta Biłgoraj.

Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Program wydarzenia obejmował spotkanie z Posłem na Sejm RP Panem Sławomirem Zawiślakiem, uroczyste wręczenie nagród  laureatom oraz projekcję filmu „Wszystko dla Polski” dla uczestników Konkursu The Globetrotter oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Publiczność, zgromadzona w BCK, mogła też obejrzeć film „This New World – Disneyworld”, zdobywcę I miejsca  w kategorii multimedialnej.  Projekt został przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suścu.

Wielką atrakcją uroczystości  był występ zespołu „Ku Chwale” z Józefowa, który zaprezentował program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Beaty Peć oraz Pana Tomasza Kukiełki.

A oto wyniki konkursu „The Globetrotter”:

Laureaci kategorii test wiedzy z zakresu  historii i kultury Polski (konkurencja indywidualna):

I miejsce - Marcin Kusz - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju
II miejsce - Roksana Lipian - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suścu
III miejsce - Jakub Plichoń - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
Wyróżnienie - Natalia Kucharska - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

Laureaci kategorii test wiedzy z zakresu historii i kultury krajów anglojęzycznych (konkurencja indywidualna):

I miejsce - Weronika Pyzio - Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym
II miejsce - Benedykt Buczek - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju
III miejsce - Krystian Sereda - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju
Wyróżnienie - Amelia Kuczma - Szkoła Podstawowa w Bukowinie, Alicja Nizio - Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, Julia Żybura - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Suścu

Laureaci kategorii test wiedzy z zakresu historii i kultury krajów niemieckojęzycznych (konkurencja indywidualna):

I miejsce - Julia Silezin - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Biłgoraju
II miejsce - Zuzanna Ostrowska - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Biłgoraju
III miejsce - Maja Zub - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju
Wyróżnienie - Karol Zań - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju

Laureaci kategorii prezentacja multimedialna /film (konkurencja zespołowa):

I miejsce - Bartłomiej Kielawa, Patrycja Krzyszycha, Aleksandra Lasota, Michał Słotwiński ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Suścu - This New World - Disneyworld – film w języku angielskim
II miejsce - Dagmara Skubisz, Julia Hasiak, Konstancja Garbacz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju - film w języku niemieckim
III miejsce - Amelia Kuczma, Aleksandra Leśniak, Andżelika Dyjak, Adrian Tochowicz ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie - Australia - prezentacja multimedialna w języku angielskim
Mateusz Syty, Aleksandra Knoblich ze Szkoły Podstawowej w Teodorówce: “The United States of America"- prezentacja multimedialna w języku angielskim
Wyróżnienie:Nina Baran, Noemi Blicharz, Amelia Kapka i Karolina Hanczarek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu : „Canada”- prezentacja multimedialna w języku angielskim.

Wszystkim Laureatom i Nauczycielom gratulujemy sukcesów w Konkursie „The Globetrotter”!

 Składamy serdeczne podziękowania Patronom Honorowym, Patronom Medialnym, Sponsorom i Współorganizatorom Konkursu.