• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Jak co roku uczniowie „Jedynki” wzięli udział w ogólnopolskich konkursach polonistycznych. których organizatorem jest Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS. Nasze uczestnictwo w konkursach upowszechniających poprawną polszczyznę i ortografię to już tradycja. Z każdym rokiem wzrasta też liczba uczniów przystępujących do konkursów, wśród nich są tez najmłodsi.

29 maja 2021 r. czworo naszych ósmoklasistów: Katarzyna Sudoł (8a), Zofia Sidor (8d), Michał Dziura (8c) i Jakub Trybalski (8d) przystąpią do finału ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, Ich zadaniem będzie napisanie opowiadania inspirowanego historyjką obrazkową. Finał był poprzedzony dwoma etapami, które zostały przeprowadzone w szkole.

Naszym uczniom życzymy sukcesów w finale, gratulując jednocześnie dociekliwości poznawczej w zakresie świadomego posługiwania się poprawną polszczyzną.