• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W piątek 12 października 2018 r członkowie Koła bibliotecznego wyruszyli na „tournee” po biłgorajskich przedszkolach. Odwiedziliśmy Samorządowe Przedszkole nr 1 i nr 2, Przedszkole Katolickie, nie ominęliśmy oczywiście naszej grupy „0”. Starsze koleżanki prezentując scenki z książki Małgorzaty Strzałkowskiej, wcieliły się w rolę naukowców, którzy wynaleźli wirtualne warzywa. Udowodniły swoim młodszym kolegom, że niestety komputery i ich wytwory  mimo, że nowoczesne, to niestety nie nadają się do wszystkiego i nie zastąpią prawdziwych warzyw. Czytając wiersze Tuwima i Brzechwy zachęcały dzieci do jedzenia wszystkich rodzajów warzyw. Wspólna zabawa i śpiew podczas „gotowania zupy” z prawdziwych warzywnych okazów, podobała się i tym małym i tym dużym. Na koniec wszyscy pomagali jeszcze dziadkowi w wyrywaniu rzepki, która też jest przecież smacznym warzywem.

Kontynuacją spotkań z młodszymi kolegami byłą środowa (17 października) wizyta w przedszkolu przy ulicy Przemysłowej, gdzie zaproszono nas podczas wcześniejszych występów. Tutaj grupa Tygrysków miała okazję posłuchać historyjek o Franklinie, który czytał głośno swoim kolegom. Książeczka o Franklinie bałaganiarzu była okazją do porozmawiania z dziećmi  o tym, jak ważny jest ład i porządek wokół nas.

Jesteśmy zaproszeni na kolejne wizyty w przedszkolach. Postaramy się z nich skorzystać, ponieważ jest to wspaniała okazja do propagowania czytania i obcowania z książką już od najmłodszych lat.