• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Miło jest nam poinformować, że Błażej Zygmunt, uczeń klasy 3d naszej szkoły został laureatem 1. miejsca w kategorii klas I - III w drugiej edycji konkursu plastycznego, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego pt. „Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”. Kapituła konkursowa, na czele z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim, spośród ponad 450 nadesłanych prac, wybrała laureatów konkursu, który skierowany był do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego, a jego celem był rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej (w formacie A4 lub A3, wybranymi technikami plastycznymi), której tematem są zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Technika pracy plastycznej była dowolna, wszystko zależało od indywidualnej inwencji. Była to dobra okazja do oderwania się od ekranu komputera czy smartfona i pobudzenia kreatywności u dzieci.

Jury konkursu plastycznego w składzie: Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego – Przewodniczący Jury; Anna Brzyska, dyrektor Departamentu Zarządzania RPO – członek Jury; oraz Artur Domański, dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki – członek Jury, podczas obrad, szczególną uwagę zwracało na zgodność pracy z tematyką konkursu, samodzielność jej wykonania, a także pomysłowość i kreatywność. Podczas wyłaniania zwycięzców prac plastycznych, wzięto również pod uwagę odpowiednio dobraną kolorystykę, trafność zaobserwowanych zmian w otoczeniu dzięki Funduszom Europejskim, oraz estetykę wykonanej pracy plastycznej.

Błażejowi gratulujemy pracy, która pokazuje jak wiele, oczami dzieci i młodzieży, w naszym regionie zmieniły inwestycje ze środków unijnych oraz życzymy dalszych sukcesów.