• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W ramach zajęć turystycznych uczniowie klas szóstych naszej szkoły odwiedzili Wzgórze Polak, miejsce bitwy powstańczej 1863 roku. Pod pomnik powstańczy, upamiętniający zwycięska bitwę połączonych oddziałów Kajetana Cieszkowskiego i Marcina Borelowskiego z carska armią, dotarli po 7 km pieszej wędrówki z Lipowca. Wędrując fragmentem szlaku turystycznego poznawali piękno krajobrazów skraju Roztocza Zachodniego i Równiny Biłgorajskiej. Przeszli też fragmentem ścieżki edukacyjnej Roztoczańskiego Parku Narodowego i mogli podziwiać tysiące kwitnących przebiśniegów. Uczniowie odwiedzili też Szczebrzeszyn. Poznawali architekturę synagogi szczebrzeszyńskiej i murowanej cerkwi prawosławnej. Na koniec odwiedzili zrekonstruowaną basztę z XIV wieku, która obecnie pełni funkcją wieży widokowej na dolinę Wieprza.