11 października 2024 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję przekonać się, że wybory do Samorządu Uczniowskiego są świętem demokracji w szkole. Wybory odbyły się zgodnie z prawem i czterema podstawowymi zasadami. Są bezpośrednie – byśmy mogli poczuć powagę chwili, tajne, by wybór był obiektywny, równe – byśmy uwierzyli, że mamy takie same prawa, powszechne, bo stanowimy jedność i każdy powinien z pełną świadomością podjąć tę ważną decyzję.

W wyborach udział wzięło 399 uczniów z klas 5-8 (89% uprawnionych do głosowania) oraz 36 nauczycieli.  Głosowali oni na jednego z sześciu kandydatów. Nad prawidłowością wyborów czuwała powołana do tego celu Komisja Wyborcza. Oddano 435 głosów, z czego 414 głosów ważnych i 21 głosów nieważnych.

Do Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025 kandydowało 6 uczniów, którzy otrzymali następującą liczbę głosów:

- Karina Bielak kl. 8f - 54 głosy

- Szymon Dycha kl. 8e - 69 głosów

- Natalia Piąta kl. 8b - 101 głosów

- Wanessa Stelmach kl. 8f – 32 głosy

- Zuzanna Wach kl. 8c - 130 głosów

- Liliana Żyła kl. 7d – 28 głosów

Wymienieni uczniowie weszli do Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego został wybrana Zuzanna Wach z klasy 8c. Jej zastępcami zostali: Natalia Pięta z klasy 8b i Szymon Dycha z klasy 8e.

Uczniom i nauczycielom dziękujemy za oddane głosy, a nowemu Zarządowi SU życzymy sukcesów i owocnej pracy w nowym roku szkolnym!!! smile