9 października uczniowie klasy 7a i 7d wzięli udział w pokazach chemicznych i warsztatach zoologicznych organizowanych przez Wydział Chemii oraz Muzeum Zoologiczne funkcjonujące na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Ideą pokazów chemicznych jest popularyzacja chemii i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację interesujących eksperymentów. Pracownicy Wydziału Chemii, mgr Iwona Rusinek i dr Andrzej Sienkiewicz, zaproponowali ponad godzinną lekcję chemii bogatą w ciekawe i spektakularne doświadczenia. Podczas tegorocznych pokazów chemicznych uczniowie mogli podziwiać kolorowe przemiany i wybuchowe reakcje chemiczne, które prowadzący przybliżyli im profesjonalnie, ciekawie i z nutką humoru. Było kolorowo i wybuchowo, ale przede wszystkim ciekawie i inspirująco.

Po krótkiej przerwie udali się na warsztaty pod nazwą „Różnorodność świata zwierząt” w  ramach projektu „Spotkania z Nauką”. W sali ekspozycyjnej Muzeum Zoologicznego zapoznali się z różnorodnością świata zwierząt, od gąbek po małpy człekokształtne. Poznali ciekawostki związane z budową i funkcjonowaniem organizmów. Na uczestników czekał także quiz, w którym musieli nazwać okazy zwierząt.