#challengeniebieskiemotyle2021

Biblioteka szkolna przy Szkole podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju została nominowana do przekazania iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. To inicjatywa, która ma zwiększyć świadomość społeczną na temat autyzmu.

Do akcji nominowała bibliotekę Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju za co dziękujemy. 

Nasze nominacje wędrują do:                                                         

  1. Gminnej biblioteki Publicznej Aleksandrowie
  2. Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie
  3. Biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Biłgoraju

Akcję zainicjował Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła w Jarosławiu. Jej celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Aby przekazać taką iskierkę przyjaźni wystarczy:

  1. Ubrać się na niebiesko.
  2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg własnej inwencji twórczej z napisem: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!
  3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.„taniec motyla”.
  4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
  5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
  6. Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.