W bieżącym roku zainaugurowaliśmy akcję Cała Polska czyta dzieciom dwiema wizytami w naszych przedszkolnych oddziałach.

W dniu 10.10.2023r. 10-osobowa grupa z klas 5a, 6c, 7a, 7d wybrała się do przedszkolaków aby świętować Dzień Głośnego Czytania. Każda z grup słuchała innych opowiadań, a  każde z nich zyskało uznanie słuchaczy. Było o: ważnych zasadach zachowania higieny, o przyjaźni, odwadze, zmianach w przyrodzie spowodowanych następstwem pór roku ale i  lubiane wodne stwory wielkie  paszcze ;-)oraz  ulubieniec dzieci Grufallo i jego dziecko.

Kolejna grupa złożyła wizytę w przedszkolu już tydzień później z repertuarem „Skarby jesieni w wierszach Brzechwy, Tuwima i Strzałkowskiej”.  Zabawa była przednia, a nauka przyjemna, bo okazało się, że i ci młodsi i starsi nauczyli się rozpoznawać warzywa, których jeszcze nie znali;-) Pozytywnym efektem dodanym była także obietnica uczestników, że zupa jarzynowa będzie zawsze znikała z talerzy szybko i do końca;-)