Jak co roku w pierwszej połowie maja odbywa się w całej Polsce Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Biblioteki zapraszają swoich czytelników do mnóstwa różnorodnych działań. W naszej bibliotece szkolnej też bardzo dużo się działo.

- Już 8 maja zapoczątkowana została Biblioteczna Loteria Książkowa – Booktraf. Chętni uczestnicy mogli wypożyczyć książkę w ciemno, losując numerek mogli dowiedzieć się tylko ogólnie jakiego rodzaju może być to książka. Chętnych było bardzo dużo. Niektórzy przychodzili losować codziennie;-) Niespodzianka robi swoje. Pojawili się też uczniowie, którzy bardzo rzadko coś wypożyczają. Aktyw biblioteczny miał pełne ręce roboty przy pakowaniu i znaczeniu  tajemniczych książek.

- Kontynuowaliśmy akcję „Gdy czytam - rozkwitam”. Czytelnicy, którzy zasiali w kwietniu nasionka, teraz wysadzali swoje roślinki do naszego szkolno-bibliotecznego ogródka. To jednak nie koniec akcji. Teraz będą opiekować się kwiatami na zewnątrz, obserwować jak zakwitną,  a po wakacjach zbiorą nasiona do przyszłorocznego zasiewu.

- 9 maja trzymaliśmy kciuki za nasze drużyny reprezentujące szkołę w etapie finałowym Wielkiej Lidze Czytelników. Już wiemy, że wynik jest świetny, ale oficjalne wyniki możemy ogłosić po 22 maja.

- 13 maja każdy chętny czytelnik mógł sfotografować się w naszej bibliotecznej fotobudce. Efekt fotobudki można już podziwiać na wystawie w bibliotece.

- w piątek 17 maja członkowie Koła Bibliotecznego spotkali się z grupą przedszkolaków na warsztatach robienia zakładek do książek. Warsztaty dały dużo radości zarówno małym jak i starszym uczestnikom. Zajęcia przygotowane były we współpracy i w lokalu z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju Filia nr1 dla Dzieci i Młodzieży.

- wszyscy uczniowie naszej szkoły zaproszeni zostali także do szkolnego konkursu „Czytam, maluję, fotografuję moje książki z BEDEKER”. Do wygrania książki ufundowane przez Firmę BEDEKER.

- szkoła została zgłoszona także do Ogólnopolskich Wyborów Książek. W naszej szkole odbędą się one w dniach 22-24 maja – zachęcamy do licznego udziału. Książki, które zajmą czołowe miejsca zostaną zakupione do biblioteki szkolnej (oczywiście w miarę dostępności).

Działo się, działo!  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.