Szkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej to impreza, która na dobre zagościła w kalendarzu szkolnym. Celem było promowanie aktywności uczniów, zdrowego stylu życia a także integrację środowiska szkolnego po okresie pandemii.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach  29 XI – 20 XII 2022 r. Wzięli w niej udział uczniowie klas V – VIII.  Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem klas. Zgłosiło się aż 24 drużyn w skład, których weszło 133 zawodników z 16 klas. To nowy rekord! Zasady turnieju dopuszczały tworzenie drużyn dziewcząt, chłopców lub mieszanych w tym uczniów z różnych klas. Całość rozgrywek została podzielona na etapy: fazę grupową, fazę pucharową - finał. Rozgrywki fazy grupowej i fazy pucharowej odbywały się podczas zajęć pozalekcyjnych. Stanowiły swoisty projekt szkolny w ramach, którego uczniowie samodzielnie tworzyli drużyny, ustalali z nauczycielami harmonogram rozgrywek, współsędziowali spotkania i podsumowali całość podczas meczów pokazowych. Nowością było przygotowanie niespodzianki dla kibiców – meczów zwycięzców w kategorii dziewcząt i drużyn mieszanych z drużynami gwiazd w skład, których weszli zawodnicy innych zespołów grających w turnieju. Mecze pokazowe rozegrane zostały 5 stycznia 2023 r. a poprzedziło je uroczyste wręczenie dyplomów.

Mecze pokazowe okazały się hitem rozgrywek. Na trybunach zasiedli dopingując koleżanki i kolegów uczniowie z ich klas. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy w drużynie gwiazd na parkiecie pojawiła się Pani Barbara nauczyciel matematyki, która w pięknym stylu rozegrał z uczniami seta.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny

Dziewczęta

BABECZKI

5A

DZIKI

6D7B

BRAZIL

6CD

MISIACZKI

5BC

KREJZOLKI

8G

ATOMÓWKI

7A

WRÓBELKI

8H

ZIOMKI POZIOMKI

8B

UwU MARCHEWKI

8D

SUCHE KARALUCHY

8E

MURZYNKI

8A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Chłopcy

DOKLEJKI

5A

KASZOJADY

5D

RUNINGI

5AB

BLASZKI

6E

FC ŁAZANKI

6ABC

SMERFUSIE

6EA

OSIEDLOWY TIM

8GH

KORNISZONY

8C

ZAPOCONE BARANKI

7A

SZTOSY KABANOSY

8H

WŚCIEKŁE KOTY

8D

FC POLONEZ

8GH

FC KARASIE

8A

 

Wyniki finału w kategorii dziewcząt:

I miejsce drużyna UwU MARCHEWKI (klasa 8D)

II miejsce drużyna WRÓBELKI (klasy 8H)

III miejsce drużyna DZIKI (klasa 6D/7B)

 

Wyniki finału w kategorii chłopców:

I miejsce drużyna WŚCIEKŁE KOTY (klasa 8D)

II miejsce drużyna KORNISZONY (klasa 8C)

III miejsce drużyna KASZOJADY (klasa 5D)

IV miejsce drużyna SMERFUSIE (klasa 6EA)


Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w rozgrywkach na parkiecie lub włączyli się do turnieju pełniąc obowiązki sędziów /piszących protokoły meczowe lub liczących punkty/ albo przygotowując reportaż fotograficzny z imprezy. Do przygotowania i obsługi imprezy wykorzystano sprzęt z programu „Laboratoria przyszłości”(nagłośnienie, mikrofony, komputer, aparat fotograficzny)

Trochę smutno pożegnać emocje towarzyszące rozgrywkom. Następny turniej już za rok, a zatem jest dużo czasu na szlifowanie formy ;-)

Do zobaczenia, być może już niebawem na innej imprezie rekreacyjnej lub turnieju szkolnym!

Nauczyciele WF

Maciej Buczek

Zdzisław Solak