Edukacja prozdrowotna to ważne zadanie szkoły. W Jedynce nauczyciele dbają o właściwe nawyki żywieniowe swoich podopiecznych poprzez  promowanie zasad zdrowego stylu życia w różnych formach. Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Trzymaj formę. W ramach tej akcji realizowany jest m.in. program Jem zdrowo - żyję kolorowo. Podejmowane są różne działania w tym zakresie, a najciekawsze z nich to:

• Szkolny konkurs plastyczny,
  • Spotkania ze specjalistami z Medycznego Studium Zawodowego,
  • Happening  pod hasłem  10 przykazań zdrowotnych,
  • Działania praktyczne takie jak wspólne przygotowywanie sałatek czy tez warzywnych stworów,
  • Udział w programie Akademia Lubella

Rodzice otrzymali materiały edukacyjne z zakresu zasad właściwego żywienia  w ramach zadania finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nie od dziś bowiem wiadomo, że w zdrowym ciele - zdrowy duch!