W daniach 10 – 11 maja 2024 r. odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. W uroczystym otwarciu wojewódzkich eliminacji uczestniczył Burmistrz Miasta Biłgoraja, pan Wojciech Gleń.

W sobotę, pierwszego dnia odbyły się wszystkie konkurencje turniejowe. Wszystkie, oprócz marszu na orientację, zostały rozegrane na obiektach naszej szkoły. Terenowa próba odnalezienia punktów orientacyjnych odbyła się na terenie Leśnictwa Bojary. Do rywalizacji przystąpiło 27 trzyosobowych drużyn - 14 drużyn w kategorii szkół podstawowych i 13 w kategorii szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: rowery tor przeszkód, samarytanka – udzielnie pierwszej pomocy, atrakcje krajoznawcze, rzut do celu, test z wiedzy krajoznawczej, przepisów ruchu drogowego i wspomniany marsz na orientacje.

11 maja rano opiekunowie, członkowie Oddziałów PTTK z Chełma, Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego wzięli udział w Mszy Świętej w kościele p. w. św. Jana Pawła II, zamówionej przez Oddział PTTK w Biłgoraju  w intencji zmarłego kilka dni temu Prezesa Oddziału PTKK we Włodawie, kol. Mieczysława Tokarskiego, który wielokrotnie przyjeżdżał do Biłgoraja z młodzieżą na konkursy i zloty młodzieży PTTK.

Drugiego dnia po śniadaniu młodzi turyści z województwa lubelskiego, którzy przybyli z do Biłgoraja z Chełma, Radzynia Podlaskiego i Białej Podlaskiej poznawali w trakcie pieszej wycieczki z Soch przez Bukową Górę do Zwierzyńca bogactwo i różnorodność flory i fauny Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz jego 50-letnią historię.

Do finału centralnego awansowały:

- drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Błogosławionego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju w składzie: Martyna Cich, Lena Rudnicka i Milena Rębacz,
- dwie drużyny reprezentujące I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju w składzie: Agata Karolczak, Marcin Kusz, Eryk Łoński oraz Anna Szubiak, Dominika Szubiak i Wiktor Banach.

Finał Centralny 50. OMTTK PTTK odbędzie się w dniach 6-9 czerwca 2024 r. w Kozienicach,

Sponsorami nagród dla uczestników Turnieju był Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju i Urząd Miasta Biłgoraja.