Po wielu żmudnych przygotowaniach, nocach spędzonych na nauce, ogromnym stresie związanym z samym przebiegiem konkursu oraz długim oczekiwaniem na upragniony rezultat, uczniowie biłgorajskiej "Jedynki" mogą cieszyć się tytułem finalisty bądź laureata kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

Jest nam bardzo miło poinformować, że:

  • Hanna Senczyna z klasy 8b uzyskała tytuł laureata konkursu kuratoryjnego z biologii
  • Julia Balicka z klasy 6d uzyskała tytuł laureata konkursu kuratoryjnego z języka hiszpańskiego
  • Aleksander Żuk z klasy 8f uzyskał tytuł laureata konkursu kuratoryjnego z matematyki i fizyki oraz tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego i chemii
  • Zuzanna Janiuk z klasy 8h uzyskała tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego
  • Martyna Łuszczek z klasy 8e uzyskała tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego
  • Adrian Zygmunt z klasy 8a uzyskał tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego z matematyki
  • Cezary Kraczek z klasy 6c uzyskał tytuł finalisty na etapie ponadwojewódzkim XXVIII edycji Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Opiekunami uczniów byli: p. Alicja Mileszczyk (biologia), p. Barbara Strzałka (matematyka), p. Aneta Kotarska (język niemiecki), p. Joanna Rzantkowska - Skwarek (język  angielski), p. Anna Skurzak (język angielski), p. Mariola Ulidowska (historia), p. Mirosław Małek (fizyka).

Konkursy przedmiotowe organizowane przez kuratoria oświaty w naszym kraju są ważnym etapem w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu własnej przyszłości. Z jednej strony pozwalają zmierzyć się z zagadnieniami, których nie omawia się na lekcjach, a z drugiej zwycięstwo i zdobycie tytułu laureata czy finalisty daje sporo przywilejów. Przypomnijmy: każdy konkurs przedmiotowy rozpoczyna się od etapu szkolnego, potem najlepsi przechodzą do etapu rejonowego i wreszcie do etapu wojewódzkiego. Zwycięzcy tego ostatniego etapu są zwolnieni ze zdawania egzaminu końcowego z danego przedmiotu i mają dodatkowe punkty w ubieganiu się o przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej. Warto zmierzyć się z zadaniami konkursowymi nie tylko mając na uwadze te dodatkowe przywileje, ale przede wszystkim, żeby sprawdzić, na ile ma się predyspozycje w wybranym kierunku.