• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniach 2 – 3 lutego 2019 r. w naszej szkole zostały rozegrane zawody w ramach Polish Speedcubing Tour. Tour to cykl zawodów w układaniu kostki Rubika składający się z 10 imprez w roku. Startujący rywalizowali w 18 konkurencjach. Układanie kostki Rubika z zamkniętymi oczami, jedną ręką, czy w najmniejszej liczbie ruchów to tylko niektóre z konkurencji. W zmaganiach w układaniu słynnej kostki wzięli udział nie tylko najlepsi zawodnicy z Polski, ale również obecni i byli rekordziści i mistrzowie świata, a wśród nich obecny mistrz świata z Paryża, krakowianin Łukasz Burliga. Wśród uczestników zawodów byli także nasi uczniowie, którzy od mistrza dowiedzieli się, że sukces to wynik pasji, pamięci motorycznej i znajomości algorytmów.