• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

20 marca 2019 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbyła się  jubileuszowa 20-sta edycja, powiatowego dyktanda „Żółty orzech”. Przebiegała ona pod hasłem: „Kto kocha Ojczyznę - miłuje język, kto miłuje język - nie kala go błędami”. Jesteśmy dumni, że uczeń naszej szkoły Jakub Trybalski ( kl. VI d) udowodnił czynami te słowa i został laureatem 1. miejsca w kategorii szkół podstawowych.

W zmaganiach z ortografią i interpunkcją udział wzięło udział 80 uczniów reprezentujących szkoły z całego powiatu. Zostali oni wyłonieni wcześniej w szkolnych eliminacjach. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Dyktando eliminacyjne oraz finałowe obok sprawdzania wiedzy z zakresu ortografii i interpunkcji oraz popularyzacji tej wiedzy przekazuje także ciekawostki o Ziemi Biłgorajskiej i Regionie. Gratulujemy Jakubowi i życzymy dalszych sukcesów.