• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Dnia 20 marca 2019 r. odbył się rajd turystyczno-krajoznawczy szlakiem powstania styczniowego. Uczestniczyło w nim 250 uczniów z klas pierwszych, trzecich, czwartych, piątych i siódmych naszej szkoły. Trasa rajdu Bondyrz-Bliżów-Bondyrz wynosiła 12,5 km. Uczniów zielonym szlakiem poprowadził dyrektor Andrzej Czacharowski. Na początku przedstawiciele młodzieży szkolnej zapalili znicze pod krzyżem upamiętniającym uczestników walki z czasów powstania styczniowego, który znajdował się w Bondyrzu. Następnie wszyscy tempem spacerowym pokonali ciekawą i malowniczą trasę. W Bliżowie uczniowie mieli możliwość poznać starą drewnianą architekturę. Podczas rajdu leśnym szlakiem młodzi turyści mieli okazję zobaczyć przylaszczki, widłaka goździstego i wawrzynka wilczełyko, należące do roślin chronionych, a także przyjrzeć się polom oziminy oraz krzewom kaliny z zachowanymi do tej pory owocami. Podziwiali też biegnące przez trakt leśny sarny. Zwiedzili również Muzeum Armii Krajowej znajdujące się w Bondyrzu. Największą atrakcją była zgromadzona w muzeum broń oraz znajdujący się przed budynkiem czołg, na tle którego uczniowie chętnie się fotografowali. Rajd zakończył turystyczny poczęstunek- smaczny bigos i herbata. Wszystkim dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim humor.