• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniu 28 marca 2019 r. w BCK odbył się XIII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej.  

W tegorocznym finale konkursu naszą szkołę reprezentowali: Maja Zub (7d) – „Einladung” – Jutta Richter oraz Maciej Bukarewicz (7d) – [Das Z gehört zum Alphabet] Paul Maar. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wspaniałą interpretacją prezentowanych utworów, a także płynnością i łatwością w posługiwaniu się językiem niemieckim. Decyzją Jury Maciej Bukarewicz zajął III m-ce. Gratulujemy Maćkowi i Mai.

Podczas finału konkursu odbyło się również uroczyste przekazanie tegoż projektu Szkole Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, które z rąk dyrektora Gimnazjum Macieja Buczka odebrał zastępca dyrektora Szkoły Andrzej Czacharowski. Dziękujemy za zaufanie!