• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniu 8 kwietnia 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Organizatorem konkursu jest Fundacja im. Kazimierza Wielkiego. Do Lublina z całej Polski przyjechali laureaci, którym wręczono dyplomy i nagrody. II miejsce w kategorii szkoła podstawowa – praca literacka za pracę „W obronie Andrzeja Kiszki” ( mowa obrończa ) zajął Benedykt Buczek, uczeń klasy VIII e.

Podczas uroczystości został odczytany list Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do uczestników i organizatorów Konkursu. W VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” ogółem wzięło udział 1067 prac uczniów szkół podstawowych i średnich oraz klas gimnazjalnych. Jest to największy konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych pod względem ilości uczestników oraz najdłużej organizowany. Konkurs odbywał się w 3 kategoriach: praca literacka, multimedialna oraz plastyczna.

Gratulujemy!