• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Już po raz drugi, nasza szkoła zaangażowała się w pomoc dla ciężko chorego małego mieszkańca naszego miasta - Kubusia Pawęzki. Tym razem we współpracy z Zespołem Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, 11 kwietnia 2019 r, na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zorganizowaliśmy charytatywny turniej siatkówki połączony z kiermaszem, z którego dochód został przeznaczony na leczenie Kubusia.

Gwiazdą wydarzenia był Jarosław Szalpuk, były reprezentant Polski w piłce siatkowej, ojciec siatkarza, Artura Szalpuka, mistrza świata z ubiegłego roku. Pomysłodawcą imprezy był radny Rady Miasta Biłgoraj, Antoni Kucharski. Dzieci mogły potrzymać i zrobić sobie zdjęcie ze złotym medalem z Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, który odbywał się we Włoszech i Bułgarii w 2018 roku, a dorośli wylicytować koszulkę reprezentacji Polski lub zdjęcie Artura Szalpuka wykonane 10 minut po zakończonym zwycięskim finale. Na kiermaszu można było kupić ozdoby świąteczne, pisanki, stroiki, kartki, koszyczki, zabawki oraz ciasta, przekazane na akcję przez zaprzyjaźnione ciastkarnie i piekarnie.

Z całego serca dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wsparli nasze akcje i pomogli Kubusiowi Pawęzce, dla którego jedyną nadzieją jest leczenie w klinice w Niemczech, lecz koszt miesięcznego pobytu to 26 tysięcy euro, co zdecydowanie przerasta możliwości finansowe rodziny. Już po raz kolejny udowodniliśmy, jak wiele można osiągnąć, działając razem. Udało nam się zebrać kwotę 6739,79 zł, która zostanie przeznaczona na leczenie chłopca.

Jesteśmy dumni, że mamy takich uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy mają tak otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka i rozumieją potrzebę pomagania pamiętając o słowach Patrona naszej szkoły: (…) Można dać bardzo malutko i serce rozradować, jakby skrzydła komuś przypiąć do ramion.