• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg
pttk-banetr.jpg

Każdy uczeń potrafi świetnie posługiwać się smartfonem, tabletem czy laptopem. Wszyscy lubimy quizy, konkursy, teleturnieje i zdrową rywalizację. Lekcja rozpoczęta słowami „Wyjmijcie smartfony lub tablety” zdaje się być lekcją marzeń dla niejednego ucznia – to polecenie jest jak budzik dla mózgu wielu młodych ludzi.

Już po raz kolejny, z wykorzystaniem platformy Kahoot, gdzie można tworzyć i przeprowadzać interaktywne quizy, ku zadowoleniu i uciesze uczniów klasy 5 f, przeprowadzona została powtórzeniowa lekcja języka polskiego, tym razem na temat części zdania. Uczniowie nie tylko z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji, ale i chcieli więcej.

Emocje na lekcji polskiego sięgały zenitu – a czyż właśnie nie o to chodzi, aby emocjonalnie zaangażować uczniów na swoich lekcjach, aby widzieć ich z wypiekami na twarzy proszących o jeszcze większą dawkę edukacyjnych doznań? To jest klucz do sukcesu, który pozwala osiągać lepsze wyniki – zaintrygować uczniów, wciągnąć ich w zabawę i grę, wtedy nawet nie wiedza, że się uczą.  Uczniowie klasy 5 f dali się wciągnąć!