• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

15 maja w budynku Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie odbyło się uroczyste podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną inspirowaną wybranym wierszem. Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania poezji oraz jej interpretowanie tylko słowem, ale także poprzez sztuki plastyczne.

Laureatami nagrody głównej z naszej szkoły zostali: Martyna Kaczor z kl. III oraz Oliwier Pogorzelec z kl. IIc.

Spośród  834 prac, które wpłynęły na konkurs z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów), z 75 instytucji zauważone i zakwalifikowane do wystawy zostały prace:

Natalii Proć z kl. I c, Niny Kiszczak z kl IIc, Kasi Kazimierowicz z kl. IIc, Natalii Pydy z kl. IVh.

Gratulujemy talentów i życzymy kolejnych sukcesów!