• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Dobre wiadomości dotarły do nas z Częstochowy, gdzie 8 maja 2019 r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Posłuchaj, jak bije zielone serce przyrody”. Jego celem było ukazanie piękna budzącej się do życia przyrody oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci, inspirowanej ciekawymi obserwacjami przyrody. Na konkurs wpłynęło 297 prac ze szkół, pracowni plastycznych, świetlic środowiskowych i Miejskich Domów Kultury niemal z całej Polski.
Podczas oceniania komisja konkursowa brała pod uwagę następujące kryteria:
- oryginalność;
- pomysłowość, ciekaw interpretacja tematu, wyobraźnia twórcza;
- kreatywność w doborze materiałów;
- poziom artystyczny.

Po długotrwałej, wnikliwej ocenie i analizie nadesłanych prac jury nagrodziło i wyróżniło 20 ich autorów. Wśród nich jest uczeń naszej szkoły Michał Dziura z klasy VI c, który otrzymał wyróżnienie w kategorii II, czyli klasy IV – VIII. Michałowi gratulujemy talentu i pomysłowości!