• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Pod takim hasłem 14 maja 2019 r. odbyła się X Majówka Misyjna w Krośnie, w której uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła Misyjnego i uczniowie klasy V h. Tegoroczne spotkanie misyjne było wyjątkowe, gdyż nasze Koło Misyjne było odpowiedzialne za przygotowanie części artystycznej. Uczniowie pod kierownictwem siostry Heleny i siostry Norberty zaprezentowali przedstawienie „Spragnieni miłości” opowiadające dzieje świata począwszy od Adama i Ewy, aż po narodziny Jezusa Chrystusa. W ciszy, jaka zapadła na wypełnionej po brzegi hali sportowo-widowiskowej MOSiR Krosno, mogliśmy obserwować zmagania pierwszych ludzi z samymi sobą i otaczającą ich rzeczywistością. Widzieliśmy etap poznawania siebie i Boga, a także moment odejścia od Boga i pojawienia się na świecie lęków, samotności, zła. Nadzieją na lepsze jutro napełniły nas narodziny Chrystusa, który zmazał grzech i pokazał ludziom drogę do lepszej przyszłości.

Gośćmi tegorocznego spotkania misyjnego byli: ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz z Kamerunu i siostry klawerianki z Nigerii, a także Freddy Lerena z Peru. Natomiast celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na potrzeby ich rówieśników żyjących w krajach misyjnych oraz włączenie ich w dzieło pomocy misjom. W bieżącym roku pomagaliśmy chorym dzieciom z Kamerunu. Na uczestników spotkania czekała nauka języka Igbo prowadzona przez siostry klawerianki z Nigerii, Targ pod Baobabem, smakołyki z Kuchni Misjonarza, a także gry i zabawy sportowe.

Po uczcie duchowej, Koło Misyjne i klasa Vh udali się na ucztę dla ciała, którą w tym roku była wizyta w parku trampolin FlyPark w Rzeszowie. 

Już nie możemy się doczekać spotkania w przyszłym roku.