• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno - kulturalne. Jedną z form tych obchodów było wspólne odśpiewanie hymnu o godzinie 11:11 w przeddzień Święta Niepodległości w ramach „Rekordu dla Niepodległej”. Nasza szkoła również brała udział w tej akcji.

W piątek, 8 listopada 2019 r., cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”, która jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. O symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Godzina nawiązuje do daty upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r. To pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, a jego celem jest zachęcenie młodego pokolenia do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.