• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Grupa Koła Bibliotecznego działającego przy bibliotece szkolnej miała okazję 6 listopada 2019 r. uczestniczyć w XVII Jesiennym Spotkaniu Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego w Aleksandrowie.

W miłej i przyjacielskiej atmosferze spotkali się bibliotekarze i czytelnicy. Spotkanie to było w tym roku dla nas wyjątkowe, ponieważ na  zaproszenie organizatora Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie mieliśmy okazję zaprezentować naszą szkołę i bibliotekę. Młodzi czytelnicy z dużym zaangażowaniem opowiadali o tym co się u nas dzieje i w jakich formach działalności biblioteki brali czynny udział.

Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu i Gminnej Biblioteki Publicznej w Księżpolu p. Natalia Kyc mówiła o tym, jak biblioteka może zaistnieć w mediach. Bardzo interesująco i obrazowo o strojach biłgorajskich i o ciekawostkach związanych z kulturą powiatu biłgorajskiego mówił podczas spotkania Tomasz Brytan z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Na scenie zaprezentowała się także energetyczna grupa taneczna „Jump” ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie plebiscytu „Kultura ludowa powiatu biłgorajskiego”, w którym nasza szkoła brała także czynny udział.

Spotkanie jak co roku przebiegało w przyjaznej atmosferze, a integracja miłośników książek i bibliotek nastąpiła bardzo szybko.