• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

13 listopada 2019 roku w gościnnych progach II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie odbyła się uroczystość podsumowania etapu wojewódzkiego VII Dyktanda Niepodległościowego „ Po polsku o historii”. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kategorii klas VII – VIII szkoły podstawowej nasi uczniowie zdominowali rywalizację i okazali się bezkonkurencyjni, zajmując czołowe lokaty. Laureatem 1. miejsca został Jakub Trybalski ( VII d),  laureatem  3. miejsca został Michał Dziura (VII c), 4. miejsce przypadło w udziale Zuzannie Chołyst (VII e) a 5. miejsce zajął Adrian Magoch ( VIII d).

Warto podkreślić, że celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918 - 1989) oraz kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gratulujemy im sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć.