• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Poranek 27 listopada 2019 r. upłynął w naszej szkole w gorących hiszpańskich rytmach, a wszystko to za sprawą  koncertu muzycznego pt. „Muzyczna podróż do Andaluzji” w wykonaniu „Kwartetu Flamenco”. Agnieszka Izydorczyk – taniec, Michał Izydorczyk – gitara klasyczna, Piotr Muszyński – instrumenty perkusyjne oraz Jarosław Czajczyński – gitara klasyczna i śpiew, przenieśli wszystkich swoją muzyką w słoneczny klimat południowej Hiszpanii, czyli Andaluzji, prezentując charakterystyczny dla tego rejonu styl muzyczny - flamenco.

Prowadzący spotkanie - p. Piotr Muszyński najpierw przedstawił artystów, a następnie opowiedział krótką historię flamenco. Początkowo była to prymitywna muzyka ludowa andaluzyjskich Cyganów, która z czasem zaczęła przyjmować bardziej wytworne formy, zdobywając uznanie szerokiej publiczności nie tylko w całej Hiszpanii, ale także za granicą. Występująca p. Agnieszka Izydorczyk opisała strój tancerki i pokazała sposób grania na kastanietach, po czym zaprezentowała kilka żywiołowych tańców, w których dało się zaobserwować charakterystyczne dla flamenco elementy. Użyte w tańcach akcesoria takie jak wachlarz czy chusta, wzbogacały ich choreografię. Artyści, poza muzyką, śpiewem i tańcem przygotowali dla uczestników mini konkurs „Jaka to melodia?”, a najodważniejsi mogli spróbować swoich tanecznych umiejętności na scenie podczas lekcji tańca flamenco lub grając na instrumencie perkusyjnym o tajemniczej nazwie cajón. Wykonany na zakończenie spotkania światowy przebój „Bamboleo” spontanicznie zaśpiewali wszyscy uczniowie.

Program edukacyjny przygotowany przez Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”, podczas którego usłyszeli dynamiczne brzmienie gitar, charakterystyczny zaśpiew, kastaniety oraz cajón, na długo zostanie zapamiętany przez naszych uczniów.