• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Zespół Szkół w Krasnobrodzie już po raz trzeci był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Ortoepicznego „Jesień z Poprawną Polszczyzną”. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 325 uczniów, a do finału zakwalifikowało się 35 uczniów ze szkół podstawowych i 13 ze szkół średnich. Finał konkursu odbył się w Krasnobrodzie 29 października, a ogłoszenie wyników nastąpiło 27 listopada 2019 r.

W konkursie tym uczestniczyli także nasi uczniowie, którzy po raz kolejny wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami polonistycznymi. Miło nam poinformować, że I miejsce zajął Jakub Trybalski z klasy VII d, zaś wyróżnienia otrzymali: Michał Dziura z klasy VII c i Martyna Bednarz z klasy VIII b.

W ramach podsumowania konkursu zostały przeprowadzone warsztaty polonistyczne  dla nauczycieli i uczniów. Dla nauczycieli zajęcia na temat „Literatura bez słów. O kształtowaniu umiejętności opowiadania” prowadziła dr Małgorzata Peroń z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, natomiast dla uczniów „Słowa na sprzedaż – perswazja w języku reklamy” mgr Aleksandra Kozłowska, także z lubelskiej uczelni.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresę Misiuk, Dziekan Wydziału Humanistycznego KUL dr hab. Magdalenę Charzyńską-Wójcik i Burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach polonistycznych.