• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W dniach 23 – 29 września 2018 r. kilkuosobowa grupa uczniów z klas VIII naszej szkoły wyjechała na Słowację do miejscowości Stara Lubovna, by uczestniczyć w międzynarodowym projekcie językowym International Village Projekt.

Głównym założeniem tego wyjazdu była integracja młodzieży z państw europejskich oraz nauka języka angielskiego poprzez różnorakie zajęcia, podczas których należało porozumiewać się w języku angielskim. Oprócz uczestników z Polski brali w nim udział również uczniowie ze Słowacji, Chorwacji, Belgii, Łotwy czy Hiszpanii.

Dzięki temu, że nasi uczniowie byli zakwaterowani w pokojach z rówieśnikami z innych krajów, mieli możliwość posługiwania się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Mogli również zawiązywać międzynarodowe przyjaźnie, przełamywać bariery kulturowe i językowe, poznawać kulturę i tradycje narodowe innych krajów, uczyć się tolerancji.

Przez tydzień uczestniczyli w wielu zajęciach i warsztatach prowadzonych przez native speakers ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady. Każdy mógł ułożyć swój plan w zależności od preferencji i zainteresowań. Były więc zajęcia językowe, luźne zajęcia z native’ami, gra w piłkę, gry planszowe, zajęcia artystyczne, wędrówki po górach, przedstawienie naszego kraju na „Country Presentation”, degustacja jedzenia przywiezionego przez rówieśników z innych krajów, zwiedzanie zamku w Starej Lubovnej, „Country Quiz”  i „Music Quiz”, zajęcia z make –up, nauka line dancing, zajęcia z robótek ręcznych i nauka tańca brzucha, wycieczka do Jaskini Bielańskiej w Tatrach oraz do Popradu do Aquacity, dyskoteka, karaoke, wieczór filmowy, robienie sushi, a na koniec tzw. Challenge.

Każdy z uczestników zapamięta ten tydzień na bardzo długo, ponieważ dzięki niemu poznali mnóstwo nowych, ciekawych osób, zawarli wiele znajomości oraz z pewnością podszkolili swoją znajomość języka angielskiego.