• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyły się przesłuchania wirtualne uczestników zgłoszonych do udziału w XVII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Europejskiej. Wzięło w nim udział 37 solistów, jeden duet i dwa chóry - łącznie 51 uczniów, którzy zaprezentowali utwory w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Jury, składające się z nauczycieli języków obcych pod przewodnictwem p. Joanny Galant doradcy metodycznego języka angielskiego, a także muzyków związanych ze środowiskiem lubelskim, po wysłuchaniu 40 utworów zaprezentowanych przez uczniów 24 szkół podstawowych miasta Lublin i województwa lubelskiego podjęło decyzję o wyłonieniu laureatów i wyróżnionych XVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie laureatów znalazła się uczennica klasy II a naszej szkoły Łucja Podpora, która wykonała piosenkę pt. "Piesienka o czistotie".

Serdecznie gratulujemy! 

XVII edycja Festiwalu odbyła się we współpracy z Filharmonią Lubelską im.Henryka Wieniawskiego, a partnerem wydarzenia była Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej.