• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

18 czerwca uczniowie klas 3 b i 3 d oraz członkowie Koła bibliotecznego mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panią Renatą Piątkowską. Pisarka przybyła na zaproszenie MiP Biblioteki Publicznej Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży.

Renata Piątkowska jest autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jej dorobek literacki liczy blisko 50 tytułów. Wiele z nich zdobyło prestiżowe nagrody. Ze względu na zawarte wartości część z nich została wpisana na Złotą listę Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Jednak autorka, jak sama podkreśla najbardziej ceni sobie nagrodę nadawaną przez dzieci Order Uśmiechu i tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu.

Pisarce towarzyszyła Malwina Kożurno –lektorka, która głośno czytała wybrane fragmenty książek Renaty Piątkowskiej. Jej interpretacja tekstu sprawiła, że dzieci słuchały z zapartym tchem, żywo reagując na treść. Szczególna nić porozumienia nawiązała się między panią Malwiną i naszą uczennicą Magdaleną. Podczas, kiedy pisarka podpisywała książki młodszym uczestnikom spotkania Magdalena długo zgłębiała tajniki zawodu lektora.

I ci młodsi i starsi wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni.

Dziękujemy Filii nr1 M i P Biblioteki publicznej za umożliwienie nam uczestnictwa w tak ciekawym spotkaniu.