• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Nauka dla Ciebie to wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Jego celem jest popularyzacja nauki w tych miejscach Polski, w których mieszkańcy mają utrudniony dostęp do oferty edukacyjnej centrów nauki.  Dlatego też 12 października przyjechał do naszej szkoły Naukobus z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Naukobus to mobilna wystawa z eksponatami, które można dotknąć i przetestować. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci przeprowadzają doświadczenia z zakresu fizyki czy biologii, mogą poznawać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem doświadczonych animatorów. Z dala od szkolnej tablicy uczestnicy dowiadują się, jak powstaje film, co to jest kula plazmowa, poprzez łamigłówki próbują oszukać swoje zmysły. Angażujące uczniów eksperymenty to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy. 

Wystawa, trwająca dwa dni, spotkała się z bardzo dużym uznaniem, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Uczestniczyły w niej wszystkie klasy 7 i 8. Była to okazja do obudzenia w uczniach naukowej pasji.