• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Już po raz trzeci nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta” odbywającej się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Projekt zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ma na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Realizując założenia akcji, uczniowie wraz z nauczycielami zebrali znicze, a następnie odwiedzili lokalne miejsca pamięci i poznawali  związaną z nimi historię. Corocznym zwyczajem uporządkowaliśmy groby poległych w czasie II wojny światowej żołnierzy znajdujące się na cmentarzu przy ulicy Lubelskiej. Była to cenna lekcja historii, podczas której młodzi ludzie mieli okazję dostrzec potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu.