• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem.

Na szczęście, w naszej szkole wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty, co potwierdził przybyły 6 grudnia św. Mikołaj, przynosząc ze sobą wypchany po brzegi worek z prezentami.

Za oknem tego dnia panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana po korytarzach szkolnych kręcili się uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak najwięcej emocji i radości niecodzienny gość wzbudził u dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz u najmłodszych uczniów klas I – III. Dzieci zachwycone wizytą Niebiańskiego Gościa śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Po krótkiej rozmowie, nadeszła długo oczekiwana chwila –  rozdawanie prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem.

Nie tylko ci młodsi uczniowie czekali na wyjątkowego gościa. Także w klasach starszych radość była ogromna, gdy uczniowie obdarowywali się miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy potrzebują pomocy.

Do następnego roku drogi święty Mikołaju!!!