• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Adwent to okres rozpoczynający nowy rok liturgiczny. To czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Zbliżanie się Świąt Bożego Narodzenia w wielu rodzinach oznaczane jest poprzez kalendarz adwentowy.

Piękne, pomysłowe, oryginalne, z papierowych torebek, kolorowych karteczek, czerwonych skarpetek, w kształcie choinki, na tablicy, na patyczkach, w różnych kształtach i kolorach, pełne kreatywności i dużej ilości nakładu pracy. Tak w skrócie można opisać Rodzinne Kalendarze Adwentowe, które wykonali uczniowie klas I - III, aby dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Inicjatorką projektu jest s. Helena Dusza.

Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz z okienkami służący do odliczania dni od pierwszego dnia Adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia.  Zwyczaj ten znany jest i pielęgnowany w wielu krajach na całym świecie w rodzinach chrześcijańskich. Dzieci z niecierpliwością oczekują na otwarcie drzwiczek kalendarza adwentowego, który każdego dnia wzywa do pełnienia uczynków miłości i do coraz większej radości. Kalendarze adwentowe dopomagają w realizacji słów św. Pawła Apostoła: „Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!  Pan jest blisko " (Flp 4,4-5).

Zapraszamy do galerii zdjęć z kalendarzami adwentowymi.