• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Czas przedświąteczny to okres niezwykły i wyjątkowy, w którym przygotowujemy się  do Świąt Bożego Narodzenia. Przyozdabianie choinek, zakup prezentów, pieczenie pierniczków, udział w roratach, rekolekcjach-wszystkie te czynności wpływają na nasze duchowe i psychiczne samopoczucie, nastrój. Przybliżają do jednych z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych  świąt w ciągu roku. Dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, okazywanie wzajemnej życzliwości oraz szacunku - to z kolei wydarzenia składające się na czas świąteczny. Każde Boże Narodzenie uświadamia nam wspomnienie cichej, magicznej nocy betlejemskiej, w trakcie której narodził się długo wyczekiwany Mesjasz. Przyszedł na świat w grocie pasterskiej, aby jeszcze bardziej przybliżyć się do człowieka, jego życia codziennego, radosnych chwil i trudności.  Stał się człowiekiem, abyśmy i my potrafili okazać dobre serce i pomocną dłoń innym. Święta są ku temu doskonałą okazją. Pamiętajmy jednak, że nie tylko czas świąteczny jest dobrym momentem na okazywanie sobie uczuć, pomocy, ale każdego dnia możemy sprawić innym  radość: rodzicom, rodzeństwu, dziadkom, nauczycielom. 

Nasi uczniowie bardzo często angażują się w różne akcje charytatywne. W tym roku również nie zabrakło chętnych. Oprócz realizacji codziennych obowiązków szkolnych oraz domowych znaleźli czas na przygotowanie pięknych ozdób świątecznych: bombek, szopek, drzewek szczęścia, choinek. Obserwując wykonane dzieła, można w nich było dostrzec kreatywność i precyzję, zarówno w różnorodnych pomysłach jak i doborze materiałów, z których wykonano ozdoby. Do stworzenia i przyozdobienia prac manualnych uczniowie zastosowali cekiny, miedziane druciki, styropianowe bombki, wstążki, włóczkę, brokat itd. Szczególną uwagę zwróciły kuliste ozdoby  z papieru lub sztucznych kwiatów wykonane techniką kusudama.

Przygotowane stroiki zostały rozpropagowane 18 grudnia 2021 r. podczas jarmarku świątecznego na terenie Miasteczka Kresowego w Biłgoraju. W tym dniu swoją pomocą służyli też niezawodni wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas i PCK, aktywnie działającego w naszej szkole, którzy kwestowali z puszkami. Dochód zebrany podczas tej akcji został przeznaczony na leczenie i rehabilitację 11-letniego mieszkańca Aleksandrowa - Jakuba Osucha.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w szlachetne dzieło pomocy i życzymy wiele radości z pomagania. Niech przewodnią myślą naszych czynów będą słowa  Patrona szkoły: błogosławionego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje WIELKOŚĆ CZŁOWIEKA.