• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

16 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej został rozstrzygnięty XXXII Powiatowy Konkurs o Ziemi Biłgorajskiej pod hasłem „Ziemia Biłgorajska w obiektywie”.

W tegorocznej edycji zadaniem uczestników było wykonanie fotografii ukazującej walory przyrodniczo-kulturowe naszego regionu. Uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych wykonywali fotografie ukazujące skarby przyrody Ziemi Biłgorajskiej, uczniowie klas 7-8  prezentowali architekturę sakralną  powiatu biłgorajskiego. Natomiast zadaniem  uczniów szkół ponadpodstawowych było wykonanie fotografii przedstawiającej miejsca pamięci narodowej naszego powiatu.

Współorganizatorami konkursu byli Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Biłgoraju i Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej.

Głównymi kryteriami oceny  była  zgodność z tematem,  oryginalne podejście do tematyki, wartość artystyczna i techniczna fotografii.

Miło jest nam poinformować, że w kategorii uczniów klas 4-6 szkół podstawowych I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Kinga Żuk z klasy 4a, zaś miejsce II przypadło Natalii Kwik z klasy 6b. W kategorii uczniów klas 7-8 miejsce I zajął Wojciech Winogrodzki z klasy 7g , a III miejsce Agnieszka Żuk z klasy 8f.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów nie tylko fotograficznych.