• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

Na przełomie grudnia 2021 i stycznia 2022 roku uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w imprezie rekreacyjnej, turnieju piłki siatkowej. Wielkim zaskoczeniem była liczba chętnych. Zgłosiło się aż 20 drużyn w skład, których weszło 115 zawodników. Zasady turnieju dopuszczały tworzenie drużyn mieszanych: dziewcząt i chłopców lub uczniów z różnych klas. Całość rozgrywek została podzielona na etapy: fazę grupową, fazę pucharowa i wielki finał. Rozgrywki fazy grupowej i fazy pucharowej odbywały się podczas zajęć pozalekcyjnych. Wielki finał rozegrany został podczas długich przerw międzylekcyjnych 17 i 18 stycznia 2022 r. Rozgrywki finałowe zakończyły rywalizację trwającą od 7 grudnia 2021 r.

W rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny:

Dziewczęta
Mokre Kalosze, klasa 7B
Krejzolki, klasa 8D
Marchewki, klasa 8G/8C
Atomówki, klasa 6A
Santa Girls, klasa 7G
Agniecha, klasa 8F
Żabsony, klasa 8B
Kokieterki, klasa 8A

Chłopcy
Płonące Trampki, klasa 8D
Mexicano, klasa 8E
Kasztani, klasa 8C
FC Stecyki, klasa 8A
CoCo Jambo, klasa 8B
Waleczne Kremówki, klasa 8G
Kultywator Szarajówka, klasa 7H/7F
Puszki, klasa 7D
Wściekłe Kobry, klasa 7C
FC Cringe, klasa 6A
Draże, klasa 7G
Lech Królem, klasa 5d/5e

Finał w kategorii dziewcząt:

I miejsce drużyna KOKIETERKI (klasa 8a)

II miejsce drużyna MARCHEWKI (klasy 8g/8c)

III miejsce drużyna KREJZOLKI (klasa 8d)

IV miejsce drużyna AGNIECHA (klasa 8f)

Finał w kategorii chłopców:

I miejsce drużyna KASZTANI (klasa 8c)

II miejsce drużyna PUSZKI (klasa 7d)

III miejsce drużyna CoCo JAMBO (klasa 8b)

IV miejsce drużyna vs  DRAŻE (klasa 7g)


O swoich drużynach nie zapomnieli wierni kibice, którzy podczas finałów wspierali zawodników zachęcając w duchu Fair Play do maksymalnego wysiłku. Po rozegraniu meczów finałowych odbyło się uroczyste wręczanie nagród. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk dyrektora szkoły Mariana Kurzyny, pamiątkowe dyplomy, a drużyny które zdobyły miejsca od I do IV dodatkowo nagrody książkowe. Dziękujemy  wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w rozgrywkach na parkiecie lub włączyli się do turnieju pełniąc obowiązki sędziów /piszących protokoły meczowe lub liczących punkty/ albo przygotowując reportaż fotograficzny z imprezy. Trochę smutno pożegnać emocje towarzyszące rozgrywkom. Następny turniej już za rok, a zatem jest dużo czasu na szlifowanie formy ;-)

Do zobaczenia, być może już niebawem na innej imprezie rekreacyjnej lub turnieju szkolnym!

Nauczyciele WF