• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Zbieramto w szkole”, której ideę najlepiej opisuje motto: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody. Zbieramy telefony komórkowe, baterie, laptopy, stare srebro, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, klocki LEGO i tzw. „Dobre monety”. Dzięki nim pomagamy dwojako: środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci oraz dzięki „dobroczynnemu recyklingowi” pomagamy najbiedniejszym krajom w Afryce i Azji. Wspieramy także Polaków – sercańskich misjonarzy pracujących w Czadzie, Tanzanii na Filipinach oraz Siostry Serafitki w Boliwii. Swoją działalność duszpasterską z dala od ojczyzny łączą oni z pracą na rzecz poprawy warunków życia osób, wśród których pracują.

Mamy już pewne sukcesy, którymi chcielibyśmy pochwalić się w nowym roku. Przekazując 118 kg tzw. „dobrych monet” zajęliśmy II miejsce w ogólnopolskim Konkursie na zbiórkę Dobrych monet, a w rankingu wszystkich 1470 szkół biorących udział w zbiórce, z sumą 65611 pkt zajmujemy III pozycję. Do szkoły dotarły także gry, które zostały przekazane do szkolnej świetlicy. 

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w tę jakże szczytną i potrzebną akcję.